Aplikacja mobilna — komu zlecić i o czym należy pamiętać?

Aplikacja mobilna — komu zlecić i o czym należy pamiętać?
respsize.pl
Technologia mobilna
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zdecydowałeś się na stworzenia aplikacji mobilnej promującej Twoją firmę lub usługę? Masz pewien zarys i poznałeś grupę docelową? W takim razie czas przejść do działania.

Oczywiście samodzielne napisanie aplikacji jest czasochłonne i wymaga niemałej wiedzy. Dlatego warto zdecydować się na pomoc specjalistów IT pracujących na przykład w software house. O czym pamiętać zatrudniając taką firmę?

Czy trudno znaleźć programistów do stworzenia aplikacji mobilnej?

Niestety, ale w dzisiejszych czasach bardzo trudno znaleźć profesjonalnych programistów, a szczególnie software house, który byłby godnym zaufania wyborem do stworzenia aplikacji mobilnej. Dlaczego taka sytuacja występuje? Z kilku podstawowych powodów: przede wszystkim na rynku wciąż brakuje specjalistów, a większość z tych, którzy bez problemu poradziliby sobie z takim zadaniem, działa na wyłączność dla konkretnych przedsiębiorstw.

To nie wszystko, wiele software house’ów dopiero zaczyna swoją przygodę na rynku, ma słaby marketing, za czym idzie nieznajomość firmy lub trudne jej odszukanie, nawet w sieci.

Kolejnym aspektem, który świadczy o tym, że niezwykle trudnym do rozwikłania dylematem jest odszukanie specjalistów do stworzenia aplikacji mobilnej, jest bez dwóch zdań fakt, że zatrudniając tanio, możemy utknąć z projektem na długie lata. Z kolei drogo idzie w parze z jakością i szybkością wykonania zlecenia, ale jednocześnie wpływa na finanse Twojej firmy, co w obecnych czasach może okazać się barierą.

Sytuacja z punktu widzenia samego software house’u może być zgoła inna. W wielu przypadkach to ewentualny zleceniodawca nie do końca wie, jak znaleźć konkretne przedsiębiorstwo, ma zbyt wygórowane oczekiwania dotyczące na przykład szybkości przeprowadzanych prac lub też nie ma konkretnego planu, który ukierunkowałby specjalistów. Jest to więc złożona i często patowa sytuacja dla obu stron.

O czym pamiętać przy zlecaniu tworzenia aplikacji?

Znalazłeś już programistę lub software house, któremu możesz zaufać? W takim razie czeka Cię długa i żmudna rozmowa dotycząca Twoich planów i oczekiwań. Przede wszystkim dokładnie je sprecyzuj, zadbaj o to, aby specjaliści wiedzieli, jaki jest cel tworzenia aplikacji, kto będzie jej użytkownikiem, a także na jakich urządzeniach ma być dostępna. Wybierz wraz z pracownikami software house’u platformy mobilne, na których aplikacja ma działać. Zleć stworzenie MVP, czyli swego rodzaju prototypu aplikacji, dzięki temu po niskich kosztach dowiesz się, czy produkt spełnia Twoje oczekiwania.

Pamiętaj o tym, aby być częścią całego projektu, często kontaktuj się z pracownikami, umawiaj na spotkania w celu dowiedzenia się wszystkiego na temat postępów prac. Realistycznie oszacuj budżet, jaki możesz przeznaczyć na stworzenie aplikacji.

Zbyt droga inwestycja może okazać się ponad Twoje możliwości finansowe. Niskie koszty to oczywiście niska jakość samego produktu. Na koniec chcemy podkreślić, abyś zdecydowanie określił swoje podejście do aplikacji: chcesz mieć do niej wyłączny dostęp, dlatego już na początku współpracy zaznacz, że będziesz jedynym właścicielem kodu źródłowego.

Zdj. główne: Alvaro Reyes/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Elektronika na prezent: Skorzystaj z nowoczesnych rozwiązań
Elektronika na prezent: Skorzystaj z nowoczesnych rozwiązań
Odkryj świat nowoczesnej elektroniki! Zaskocz bliskich prezentem, który zapewni rozrywkę, wygodę i funkcjonalność. Elektronika - idealny upominek dla każdego!
Ostatnie wpisy