Jak przygotować smartfona do sprzedaży?

Jak przygotować smartfona do sprzedaży?
respsize.pl
Smart
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli po zakupie nowego modelu smartfona będziemy chcieli sprzedać nasz poprzedni telefon, musimy pamiętać o jego odpowiednim przygotowaniu. 

W końcu przez dłuższy czas przechowywaliśmy w nim wiele danych, które nie powinny trafić w niepowołane ręce. Sprawdźmy więc, o czym należy pamiętać przed sprzedażą.

Bezpieczna sprzedaż używanego smartfona – o czym warto pamiętać?

Chcąc sprzedać smartfon, musimy go odpowiednio przygotować. Smartfon posiada dużo udogodnień, z jakich użytkownicy korzystają na co dzień (np. kalendarz, notatnik). Należy mieć również na uwadze, że w smartfonie jest zainstalowana poczta, która również zawiera wiele poufnych informacji. Smartfon, pełniąc funkcję telefonu i podręcznego komputera, ma zapisanych w pamięci wiele danych. Osoba, która chce sprzedać urządzenie, musi zadbać, aby te nie trafiły w niepowołane ręce. W innym przypadku nasze dane wrażliwe, hasła czy dane bankowe mogą stać się celem cyberataku. Nawet gdy nowy użytkownik smartfona nie ma takiego zamiaru, ma on do nich dostęp.

Tworzenie kopii zapasowej w chmurze

Podstawą przygotowania smartfona do sprzedaży jest utworzenie kopii zapasowej. Dzięki tej opcji możemy zachować ważne dla nas dane, pliki tekstowe czy multimedialne, które przez lata zgromadziliśmy w pamięci naszego urządzenia. Kopię zapasową warto wykonywać na bieżąco, wówczas nie będziemy musieli długo czekać na wykonanie jej po zakończeniu używania danego telefonu.

Przeniesienie danych na nowy telefon

Sprzedaż telefonu warto zaplanować dopiero wtedy, kiedy kupimy już nowe urządzenie. Wówczas będziemy mogli na spokojnie przenieść do niego wszystkie ważne dla nas dane. Część modeli zawiera opcję, która umożliwia przesyłanie zawartości na drugi telefon. Odbywa się to poprzez połączenie Wi-Fi. Jeśli jednak stary i nowy sprzęt nie jest ze sobą kompatybilny, nic straconego, ponieważ wszelkie dane można przesłać dzięki utworzonej wcześniej kopii zapasowej, która znajduje się w chmurze.

Przywracanie ustawień fabrycznych

Kiedy tylko skopiujemy z telefonu wszystkie dane, które są dla nas ważne, czas przejść do następnego kroku, którym jest przywrócenie ustawień fabrycznych. Jest to opcja, którą można bardzo łatwo znaleźć w ustawieniach telefonu. Wystarczy kilka klików, aby przywrócić pierwotne ustawienia telefonu, czyli takie, jakie zastaliśmy po jego zakupie. Niezależnie od tego, czy posiadamy smartfony z Androidem, czy też marki Apple, każdy model można przywrócić do ustawień fabrycznych. Opcja ta da nam pewność, że po sprzedaży nikt nie uzyska dostępu do naszych plików czy co gorsze, kont bankowych bądź social mediów.

Dokładne wyczyszczenie smartfona

Smartfon należy „wyczyścić” nie tylko od wewnątrz, lecz także z zewnątrz. W końcu schludny telefon będzie się prezentował o wiele lepiej i z pewnością skusi się na niego więcej osób. Jak przygotować telefon do sprzedaży? Na początku warto zdjąć etui i dokładnie wyczyścić obudowę z wszelkiego rodzaju zabrudzeń i kurzu. Jeśli pokrowiec jest już zniszczony, można go wyrzucić. Następnie należy zadbać o ekran. Jeśli jest na nim zniszczona folia – lepiej ją usunąć, ponieważ może wprowadzić kupującego w błąd, np. zasugerować mu, że ekran jest uszkodzony. Całe urządzenie polerujemy miękką szmatką i gotowe. Teraz nasz stary smartfon można wystawić na sprzedaż.

Zdj. główne: Martin Engel/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Elektronika na prezent: Skorzystaj z nowoczesnych rozwiązań
Elektronika na prezent: Skorzystaj z nowoczesnych rozwiązań
Odkryj świat nowoczesnej elektroniki! Zaskocz bliskich prezentem, który zapewni rozrywkę, wygodę i funkcjonalność. Elektronika - idealny upominek dla każdego!
Ostatnie wpisy