Jak zabezpieczyć ekran smartfona?

Jak zabezpieczyć ekran smartfona?
respsize.pl
Gadżety i Akcesoria
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Smartfony to urządzenia, których cena nierzadko jest wysoka. Aby uchronić nowo zakupiony sprzęt przed uszkodzeniami, warto odpowiednio zabezpieczyć jego ekran. Sprawdźmy, jak to zrobić!

Dlaczego warto zabezpieczyć ekran telefonu?

Na pewno wiesz, kto wynalazł telefon, ale czy wiesz w jaki sposób zabezpieczyć go przed uszkodzeniem? Główną częścią smartfonów jest ekran, który pokrywa większą część ich konstrukcji. Element ten zbudowany jest ze szkła, co sprawia, że smartfony podatne są na różne uszkodzenia mechaniczne. Po upadku telefonu na twardą powierzchnię na jego ekranie może powstać nieestetyczna pajęczynka, która uniemożliwia również komfortowe korzystanie ze smartfona.

Optymalne działanie matrycy i dotyku w telefonie jest ściśle powiązane z nienaruszonym stanem ekranu. Warto więc dbać o ten element urządzenia i odpowiednio go zabezpieczać. Dzięki temu będziemy mogli dłużej cieszyć się smartfonem oraz uniknąć niespodziewanego zakupu.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez new phones (@phone_noure)

Polecane metody na zabezpieczenie ekranu smartfona

Istnieje kilka popularnych rozwiązań, które można wykorzystać do zabezpieczenia smartfona. Różnią się one kosztem, a także stopniem ochrony ekranu, który gwarantują. Warto w tym miejscu zaznaczyć jednak, że żadna ochrona nie będzie skuteczna, jeśli nie będziemy dbać o nasz telefon. Wielokrotne upadki oraz wyraźne zarysowania mogą w końcu uszkodzić smartfon i będziemy zmuszeni do zakupu nowego modelu.

Folia ochronna na lżejsze uszkodzenia

Folia ochronna to bardzo popularny produkt, który wykorzystuje się w celu ochrony ekranu smartfona. Folie ochronne są zwykle bardzo cienkie, więc nie odznaczają się zbyt mocno na powierzchni ekranu. Jest to skuteczna metoda, która umożliwia ochronę telefonu przed zarysowaniami – zamiast ekranu smartfona, rysuje się właśnie folia. Nie jest to jednak sposób na ochronę ekranu przed upadkami. Telefon, na który naklejono folię ochronną, nie jest w żaden sposób chroniony przed stłuczeniem.

Folia ochronna to stosunkowo tani produkt. Ponadto jest elastyczna, dzięki czemu dopasowanie jej do ekranu smartfona nie stanowi większego problemu. Poleca się je osobom, które uważają na to, aby telefon nie upadał im na ziemię – jednak w przypadku większych obaw przed stłuczeniem, warto postawić na coś innego.

Szkło hartowane do zadań specjalnych

Kolejnym rozwiązaniem, powszechnie stosowanym w celu ochrony ekranu smartfona jest szkło hartowane. Produkt ten wyróżnia się odpowiednią twardością i wytrzymałością, która przewyższa kilkukrotnie trwałość zwykłego szkła. Poprawnie naklejone szkło nie blokuje głośnika ani przycisków funkcyjnych telefonu. Ponadto, jest to akcesorium łatwe w montażu. Szkła hartowane wysokiej jakości nie wpływają na czułość ekranu telefonu ani na percepcję wyświetlanych kolorów. Nawet jeśli szkło hartowane pęknie, to i tak będzie trzymać się ekranu telefonu i stanowić barierę ochronną. W momencie, gdy szkło będzie prezentować się nieestetycznie, należy je wymienić. Istnieją różne rodzaje szkieł hartowanych.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez E-masters (@emasters.pl)

Ciekawą propozycję stanowi „matowe” szkło hartowane, zaprojektowane dla osób, którym przeszkadzają powstające na klasycznym szkle odciski palców. Szkło hartowane to opcja nieco droższa niż folia ochronna, jednak o zdecydowanie lepszych właściwościach ochronnych. Jeśli zależy nam na zabezpieczeniu ekranu przed jego pękaniem, zdecydowanie warto postawić właśnie na szkło hartowane.

Zdj. główne: Lisa Fotios/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak moduły WiFi wpływają na wydajność i zasięg sieci bezprzewodowych
Jak moduły WiFi wpływają na wydajność i zasięg sieci bezprzewodowych
W tym artykule przyjrzymy się temu, jak moduły WiFi wpływają na wydajność i zasięg sieci bezprzewodowych oraz jakie czynniki należy wziąć pod uwagę podczas ich wyboru.
Ostatnie wpisy