Niezniszczalny smartwatch – jaki wybrać?

Niezniszczalny smartwatch – jaki wybrać?
respsize.pl
Gadżety i Akcesoria
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Interesują Cię tylko smartwatche cechujące się najwyższym stopniem trwałości, które świetnie sprawdzą się do pracy w ciężkich warunkach albo podczas wykonywania ekstremalnych sportów? Przygotowaliśmy listę cech, które musi mieć niezniszczalny smartwatch, aby służyć przez długie lata.

Wyświetlacz na pierwszym miejscu

To, na co musisz zwrócić uwagę przy zakupie, to wyświetlacz smartwatcha. Musi być wyjątkowo wytrzymały. Jeśli się stłucze bądź uszkodzi, użytkowanie całego sprzętu nie będzie możliwe. W modelach, które stawiają na funkcjonalność i dobry wygląd, zwraca się uwagę przede wszystkim na jakość ekranu. Najczęściej na rynku zdobyć można smartwatche z matrycą OLED lub AMOLED. Obie zapewniają dobre oddanie kolorów i przyjemny dla oka wygląd.

Jednak przy szukaniu niezniszczalnego smartwatcha nie zwraca się uwagi tylko na wygląd zegarka, ale głównie na jego wytrzymałość. Pod uwagę warto wziąć modele wyposażone w ekran z szafirowym szkłem – zapewnia wyjątkową wytrzymałość, dzięki czemu nie rysuje się, nie pęka pod naciskiem ani przy nagłych uderzeniach. Wytrzymałość szkła zabezpieczającego całe urządzenie musi być wyjątkowa – warto za nią zapłacić. Dodatkowo można ją wzmocnić oddzielnym szkłem zewnętrznym.

Co równie istotne, wyświetlacz zegarka musi charakteryzować się wysoką jasnością, aby ułatwić użytkowanie go w trakcie słonecznych dni. Jeśli taki niezniszczalny smartwatch ma być towarzyszem podróży w góry czy w ciepłe kraje, musi umożliwiać korzystanie z niego niezależnie od pogody.

Smartwatch do zadań specjalnych – jaką powinien mieć wielkość?

Przekątna wyświetlacza smartwatcha to zwykle od 1,2″ do 1,7″. Wybór kształtu i wielkości zegarka to jednak sprawa bardzo indywidualna. Istotne jest to, aby dobrze leżał na nadgarstku i pozwalał na wykonywanie swobodnych ruchów. Dobry zegarek nie może obciążać ręki, tym bardziej takiej, która potrzebna jest do wykonywania ciężkiej pracy czy też ekstremalnego sportu. Mimo tego, że logicznie patrząc, mniejsze modele powinny być rzadziej narażone na uszkodzenia, poleca się większe smartwatche. Umożliwiają wygodniejsze sprawdzanie danych i ułatwiają przełączanie się między trybami w zegarku.

Wytrzymała bateria do niezawodnego sprzętu

Dobry, niezniszczalny smartwatch musi charakteryzować się pojemną baterią. Urządzenia z dużymi wyświetlaczami i ze sporą liczbą dodatkowych funkcji najczęściej wytrzymują około kilku dni ciągłej pracy. Warto zwracać uwagę przy zakupie urządzenia na wielkość baterii i szacowany czas pracy. Niektóre produkty nie słyną z dobrych ogniw i są w stanie ledwo co przetrwać dzień. Zegarek do zadań specjalnych powinien mieć wytrzymałą baterię, która umożliwi minimum kilka dni pracy na jednym ładowaniu. Jeśli chcesz kupić smartwatch na wyjazdy czy wycieczki, nie możesz wybrać modelu, który stale trzeba będzie ładować. Postaw na urządzenia, które mają ogniwo na poziomie minimum 400 mAh.

Bardzo istotne dodatki, które musi posiadać niezniszczalny smartwatch

Niezniszczalny smartwatch powinien być przede wszystkim wodoodporny. Ta właściwość określana jest za pomocą klas szczelności ATM. Względem nich powinien mieć minimum 5. poziom wodoszczelności. Dodatkowo warto zadbać o takie dodatki jak wejście na kartę SIM i funkcja GPS, aby w razie potrzeby smartwatch mógł służyć do namierzania i do kontaktu z użytkownikiem.

Zdj. główne: namair/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Smart City – co to jest?
Smart City – co to jest?
W jaki sposób technologia zmieni nasze codzienne życie i jak mogą wyglądać nasze miasta już za kilka lat?
Ostatnie wpisy